Amerika ma választ: nehéz napjai lehetnek Obamának
A keddi félidős választásokon az elemzők arra számítanak, hogy a republikánusok átveszik a demokratáktól a többséget a szenátusban is.
A keddi félidős választásokon az elemzők arra számítanak, hogy a republikánusok átveszik a demokratáktól a többséget a szenátusban is.
Nagy valószínűség szerint minden idők legveszedelmesebb és leggyorsabb iskolabuszát alkotta meg egy Paul Stender nevű férfi Indianában, az Egyesült Államokban. A tradicionális sárga járgányban egy repülőgép hajtóműve dolgozik…
Meglepetést okozott Erdélyben, hogy Orbán Viktor nem a Fidesz támogatásával alapított párt, hanem a korábban élesen bírált RMDSZ mellett tette le a voksát az elnökválasztási kampányban. A szövetség elnökét, a volt román miniszterelnök-helyettest a magyar kormányfőhöz fűződő viszonyáról, Orbán romániai megítéléséről kérdeztük. Arra is kíváncsiak voltunk, okozhat-e gondot az Amerika mellett elkötelezett Romániában élő magyarságnak Budapest új keletű oroszbarátsága.
Barack Obama ismét az eboláról beszélt élő tévéadásban.
A Fox News amerikai hírtelevízió egy kétrészes dokumentumfilmet készített arról a tengerészgyalogosról, aki 2011-ben Pakisztánban megölte Oszama bin Ladent, ám neve eddig nem került napvilágra.
A kormány és az ország támadása ugyanazt jelenti – ezt mondta a Magyar Hírlapnak adott, hétfőn megjelent interjújában Boross Péter. A volt kormányfő úgy látja, hogy láthatóan nem eredménytelenül folytatja a baloldal ezt a politikáját, és a helyzet nem veszélytelen.
Lövöldözés volt Seattle közelében, egy marysville-i középiskolában.
Kedvező lehet Magyarországnak a transzatlanti kereskedelmi és beruházási megállapodás, ha jól képviselik az ország érdekeit az egyezményről folytatott tárgyalásokon – mondta Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára az Országgyűlés külügyi bizottságának szerdai ülésén.
Elhódította az amerikai Republikánus Párt a többséget a szövetségi felsőházban, miután hétnél több, eddig demokrata kézen lévő szenátusi mandátumot megszerzett a keddi "félidős" választásokon.
Legkedveltebb ételek, legdrágább egyetemek, leghíresebb emberek, legtöbbet eladott autó – minden, amit az Egyesült Államok 50 államáról tudni kell.
Elég lett volna csak újságot olvasnia a kormány tagjainak, hogy ne érje meglepetésként őket, ami az elmúlt hetekben történik – írtuk már le többször is a kitiltási botrány kapcsán. A biztonság kedvéért pontokba szedve összefoglaljuk.
Érdemes észrevenni, hogy egyetlen dolgot nem mond a hatalmi párt és a pártközeli média: azt, hogy kitiltási ügy nincs.
Idén van a 100. évfordulója az első világháború kirobbanásának, a legtöbb érintett országban már év elejétől zajlanak a megemlékezések. A naponta 6 ezer katona halálát követelő vérontás nem csak rengeteg emberéletet vitt el, hanem nagyon komoly pénzmennyiséget is. Egyes államok még most is fizetik akkor felvett hiteleiket.
Nem véletlenül mondják olyan sokszor, hogy egy vérbeli sportkocsihoz fel kell nőni: van, aki ezt nem mondhatja el magáról, mégis bepattan a volán mögé. Ilyenkor jönnek a komolyabb kalamajkák, amelyek hol szerencsés kimenetelűek, hol nem…
Négy éve nem volt olyan alacsony a benzinár az amerikai töltőállomásokon, mint szombaton. Az üzemanyag ára a kőolaj globális ármozgását követi.
Hihetetlen balesetek mindig is voltak és lesznek, de azon, amely néhány napja történt Coloradóban, még az orosz fedélzeti kamerás borzalmakon edződöttek is biztosan megdöbbennek.
Érdekes felmérést tett közzé a Pew Research Center amerikai közvélemény-kutató cég. A kutatásban arra voltak kíváncsiak, hogy 44 különböző országban mi a legfontosabb annak érdekében, hogy előrébb tudjanak az emberek jutni az életben. Kelet-Európában nyomasztó, hogy a kenőpénz mennyire fontos szerepet tölt be mindebben.
Magyarország magányosan acsarog. Nincsenek már barátaink.
Egy vállalkozó, aki tisztességesen elvégzi a munkát, úgy viszi el a 25 millió alatti zárt közbeszerzéseket, hogy 40-50 százalékot vissza kell osztania a minisztériumnak, és ez nem egyedi eset. Többször a projektre szánt pénz 80 százaléka vándorolt a korrupt vezetők zsebébe. Már az is elképesztő, hogy az adóhatóság a csúcsvezetők irányításával képes cégek ellen menni – mondja Jancsics Dávid. A New Yorkban dolgozó korrupciókutató azt mondja, ha a kitiltási botrányt elaltatják, akkor a rendszer simán beállhat egy dél-amerikai típusú, félautoriter működésre. Több száz korrupciós esetet lehet összegyűjteni mindössze néhány havi kérdezősködéssel. Interjú.
Hatalmas biznisz körvonalazódik az Egyesült Államok és az Európai Unió – benne Magyarország – között. Ha minden jól megy, akkor év végére véglegesíthetik a két blokk között szabadkereskedelmi megállapodást – ez rövidítve TTIP névre hallgat –, ezzel pedig 1995, a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) létrehozása óta nem látott kereskedelmi megállapodást hoznának tető alá. De mit jelent mindez az átlagpolgároknak? Olcsóbb lesz mondjuk az élelmiszer, a kisvállalkozásokat pedig tönkrevágják?